Mmmmmm, cijela škola miriše na palačinke

Autor: Antonela Šreter, 22. 3. 2023.

U ponedjeljak, 20. ožujka kroz projekt INA Domaćinstvo zajedničku radionicu pripremilo je nekoliko razrednih odjela, u nastavku otkrijte o čemu se radi!

U ponedjeljak, 20. ožujka kroz projekt INA Domaćinstvo zajedničku radionicu pripreme i pečenja palačinki imali su učenici 1.b razrednoga odjela s učiteljicom Violetom Milošević, učenici iz kombiniranoga razrednog odjela iz Područne škole Borova s učiteljicom Zdravkom Matković i učenici 5. c razrednoga odjela  s učiteljicom Matildom Tripalo. Budući da je to veći broj učenika, radionica je organizirana u školskom restoranu.

Stariji učenici su vrijedno mutili tijesto, razbijali i dodavali jaja, te od priređenoga tijesta pekli palačinke. Svatko je imao priliku ispeći nekoliko palačinki, no bilo je i onih koji su dokazali da su pravi Maserchef-ovi. Vrlo vješto su pekli i okretali palačinke, ali i pomagali onima koji u ovome nisu bili toliko spretni.

Učenici 1.b razreda su promatrali i pratili kako se priprema tijesto i peku palačinke, a nakon tog su sa svojom učiteljicom Violetom Milošević učili kako postaviti stol, te kako se ponašati za stolom. Na taj način su svima priredili trpezu, za kojom su se svi učenici zasladili onim što su pripremili. Svatko si je izabrao namaz po svojoj želji.

Vrijeme od dva školska sata je vrlo brzo prošlo u vedrom druženju, zajedničkom radu i uživanju u onome što su učenici sami pripremili, a miris palačinki se proširio cijelom školom.

Ako se ponovno odlučimo za istu radionicu, sigurni smo da će joj se pridružiti i neki drugi učenici (a i učitelji).

Kako im je bilo pogledajte OVDJE.

« Ožujak 2024 »