Mali planinari aktivni i tijekom zime

Autor: Sabina Vukić, 3. 3. 2023.

Planinarske aktivnosti skupine Mali planinari OŠ Suhopolje i tijekom zime su u punom zamahu. Tako su posjetili predavanje Planinarskog društva Papuk u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica te za zanimanjem pratili izlete i iskustva planinara sa šireg virovitičkog područja.

U veljači tijekom toplijeg vremena gojzerice nam ne daju mira te se stoga okupljamo u područnoj školi Cabuna. Škola nam tom prilikom služi kao naš zamišljeni planinarski dom te tamo aktivno učimo o pravilima ponašanja u objektima takvog tipa. Uz to nije nedostajalo niti zabave -gledanje tematskog filma, društvenih igara i ukusne pizze. Učenici su, umorni od nastavnog dana te male brdske ture, uskoro zaspali te ujutro veselo i prijateljski raspoloženi krenuli u novi nastavni dan. Kako bi naš kraj bolje upoznali, gospođa Jasna Vrbos, aktivna planinarka i baka naših učenika,  svoju je ljubav prema prirodi i vlastitom zavičaju kroz vodstvo i osobne priče podijelila s nama.

Kroz radionicu „Kako izraditi logo“, učenici su došli u priliku kreativno se izraziti. Naučili su kako logo nastaje, na koji način jednostavno prikazati bit nekog proizvoda ili sadržaja i na koncu su isto sproveli u djelo. Tako je kroz radove učenika Nele Polimanac, Lukinić Eme, Lane Maras, Brune  Pešeca, Marisele Zubić i Kaye Čanić nastao predložak za logo naše male vesele skupine. Konačni logo izradila je vizualna umjetnica i ilustratorica Tea Jurišić koja je sažela ideje naših učenika te izradila jedinstveni logo koji će, nadamo se, dugo pratiti našu družinu.

Kako to sve kod nas izgleda, pogledajte u foto galeriji.

nastavnica Irena Gredelj Peisker

« Ožujak 2024 »