2020./2021 Školska godina
SRETAN TI TVOJ DAN, ZEMLJO!

22.4. obilježili smo Dan planeta Zemlje. Poveli smo razgovor o rečenici: "Zemlja je bolesna." Zaključili smo kako i mi puno možemo učititi za naš planet:

- razvrstavati otpad u odgovarajuće spremnike

- štedjeti vodu i struju

- više voziti bicike i hodati pješice

- koristiti platnene vrećice umjesto plastičnih

- saditi biljke

Kako bismo istražili zašto je važno odvajati otpad, odlučili smo u školskom vrtu zakopati u rupe plastičnu čašu, staklenku, papir i ogrizak jabuke. Zabilježili smo štapićima svaku od 4 rupe i za mjesec dana otkopat ćemo ih kako bismo vidjeli što se s pojedinim predmetima dogodilo u tom vremenu.

Na kraju smo posadili  razno cvijeće u školskom okolišu i time našu Zemlju učinili ljepšom.

PROJEKT lokalni proizvodi u našoj zajednici

U sklopu projekta Sinergija tradicije i baštine za održivu i zelenu budućnost koji provodi kulturna udruga KrEdA iz Suhopolja, učenici 1. i 2. razreda sudjelovali su u radionici Lokalni proizvodi u našoj zajednici.

Cilj radionice je upoznati domaća poljoprivredna gospodarstva i povećati svijest o dobrobiti konzumiranja domaćih proizvoda. Napravili smo promotivne letke kojima želimo promovirati svježe i domaće proizvode našoj zajednici.

ZRNCA DOBROTE

Otvaranjem prozora na adventskom kalendaru učenici 4. r. ove će godine mjesec prosinac obogatiti svojim dobrim djelima. Zavirite i vi u naš adventski kalendar i darujte svaki dan svoje zrno dobrote.

MOJOJ DOMOVINI

"Domovina je svijet na kojemu se sije cvijet."

"Domovina je draga, a u teretani snaga."

"Jutrima se u tuđini budim, za tvojim slavonskim mirisima žudim... Jedva čekam ubrati iz svog vrta cvijet i vidjeta sokola let."

Stihovi učenika 4. razreda

MACA PAPUČARICA

U mjesecu studenom učenici 2. razreda čitali su priču spisateljice Ele Peroci Maca Papučarica. Nakon pročitanog djela uslijedio je sat lektire. Donijeli smo na sat najdraže kućne papuče i ispričali jedni drugima zašto ih volimo te kako ih i gdje spremamo prije spavanja. Prisjetili smo se priče slažući pravilno tijek događaja, a nakon toga napravili smo svoje prve pizza lektire!

DANI KRUHA

Od 19. do 23. listopada obilježili smo Dane kruha raznim aktivnostima.

Crtanje i slikanje pekarskih proizvoda:

Uređenje školskog hola jesenskim plodovima:

Blagovanje kruha:

Pisanje pisma pekaru:

POZDRAV JESENI

27. listopada 2020. na terenskoj nastavi  uočavali smo jesenske promjene u prirodi - u vinogradu, voćnjaku i šumi.

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA

17. studenoga obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Na satu Likovne kulture crtali smo vodotoranj te izrađivali vlastite lampione.

Pisali smo činkvine i akrostihove o Vukovaru na satu Hrvatskoga jezika.

Te zapalili lampione ispred škole.