Prvi izlet Malih planinara Osnovne škole Suhopolje

Autor: Vlatka Valentić, 25. 10. 2022.

Izvannastavna skupina Mali planinari obišla je kružnu stazu "Virovitički vidici".

Nakon samo dva mjeseca od osnivanja skupine Mali planinari Osnovne škole Suhopolje, skupina od petnaestak učenika već je mnogo doživjela, naučila i napravila. Nakon nekoliko uvodnih predavanja o planinarstvu te sigurnom kretanju po planinama, učenici su se uputili na svoj prvi izlet. U subotu, 22. listopada sastali su se kod 1. Virovitičkog ribnjaka te uz vodiča HPD-a Papuk Marija Riplija i njegove asistente krenuli na turu „Virovitički vidici“. Dobro vrijeme podržalo je njihov entuzijazam te su imali priliku svoj kraj vidjeti iz jedne druge perspektive. S najviše točke, koja se nalazi stotinjak metara iznad grada, imali su priliku vidjeti prigradska naselja i sela te prekrasnu jesensku šumu naše Bilogore. Kroz turu od 10 kilometara učenici su tako pobliže upoznali načine kretanja u skupini po prirodi, pratili markacije te uživali u bojama i mirisima jeseni.

Potaknuti na daljnje sudjelovanje, sljedeći tjedan učenici će prisustvovati u putopisnom predavanju našeg najpoznatijeg alpinista Stipe Božića u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Virovitici te otvoriti u svojoj školi foto- izložbu Hrvatskog planinarskog društva Papuk povodom 94. rođendana društva. Iza njih je i uspješno sudjelovanje u volonterskoj akciji „72 sata bez kompromisa“ te sadnja voćnjaka u školskom dvorištu. Kao što vidite, akcije nikada dosta za naše mlade avanturiste. Kako su se dosada proveli, pogledajte u foto-galeriji.

Voditeljica izvannastavne aktivnosti Irena Gredelj Peisker