Đurđevac - terenska nastava učenika drugih razreda

Autor: Vlatka Valentić, 16. 5. 2023.

U jutarnjim satima, uzbuđeni i nestrpljivi učenici drugih razreda OŠ Suhopolje te područnih škola bili su spremni za polazak. Odredište? Grad Picoka – Đurđevac.

Naša prva postaja u Đurđevcu bio je Stari Grad gdje smo u dobrim rukama zanimljivih animatorica odigrali razne igre pa i učili gađati lukom i strijelom kako se to nekada radilo.

Za vrijeme druženja i igara, pogled nam je stalno odlazio prema velikom ZOO koji se također nalazi pokraj same utvrde Stari Grad. U ZOO-u Hrvatska Sahara  vidjeli smo deve, patuljaste koze, ovce, konje, magarce, autohtonu perad i ljame. Sve su životinje bile vrlo drage pa smo ih slobodno mazili i hranili.

Po izlasku iz ZOO-a, laganom šetnjom otišli smo do idućeg odredišta. Obišli smo posjetiteljski centar gdje smo na multimedijalan način kroz koncept proširene stvarnosti u zatvorenom prostoru vidjeli sve posebnosti pustinjskog krajolika te bogatstvo biljnog i životinjskog svijeta koji žive na pijescima.

Već pomalo umorni i gladni nakon svega viđenog, kratkom vožnjom stigli smo i do posljednjeg odredišta u Hostel Borik gdje smo uz fini ručak i kratko druženje privodili naš izlet kraju.

Na povratku prema kući kratko smo zastali na samom geografskom botaničkom rezervatu Đurđevački pijesci te i tamo ostavili svoj trag.

Matea Medić

Kako je sve uzgledalo, pogledajte na fotografijama i u priloženom dokumentu.

fotografije

Priloženi dokumenti: