Projektni tjedan u PŠ Orešac

Autor: Vlatka Valentić, 14. 6. 2023.

Tema ovogodišnjeg projektnog tjedna PŠ Orešac jednoglasno je bila - Zanimanja ljudi.

PONEDJELJAK

Prvi dan nas je posjetila školska knjižničarka Vlatka Valentić koja nam je detaljnije opisala i upoznala nas sa radom knjižničara. Iz svoje zbirke raznih knjiga, koje donosi projekt Naša mala knjižnica, za nas je odabrala slikovnicu Plava patka koju nam je čitajući interpretirala, a mi smo pažljivo  slušali. Također nam je pripremila nekoliko zadataka koje smo sretno i spretno rješavali, a najviše nas je oduševio posljednji zadatak kada smo morali likovno prikazati nama voljenu osobu i ukrasiti ju raznim materijalima. Šljokica, gumbića, trakica, mašnica, boja, bilo je je od poda do stropa, ali smo ispunili zadatak. Svaki rad je na kraju pričao svoju priču, onu punu ljubavi.

UTORAK

Drugi dan projektnog tjedna ugostili smo stomatologinju Marinu Kirhmajer Taboršak. Stomatologinja Marina pričala je učenicima koliko je važno voditi brigu o higijeni zubića te redovito posjećivati stomatologa.

Učenicima je pročitala zanimljivu i poučnu priču o Gricu i Grecu te ih naučila kako pravilno treba oprati zube svako jutro nakon doručka i svaku večer prije odlaska na spavanje. Učenici su prvotno prali zube na modelu zubala, a potom su oprali i svoje zubiće. Uslijedila je igra i kreativni zadatci; učenici su iz novina izrezivali razne namirnice koje naši zubi “vole” ili “ne vole” te ih lijepili na plakat, crtali su četkice i počastili se voćem.

SRIJEDA

Danas smo otputovali  u sam centar naše Virovitice.
Nekima već poznata Igraonica Ana otvorila nam je vrata, a njezina glavna i odgovorna teta Tanja ispunila nam je puna dva sata raznim edukativnim igricama i radionicama.
Malo je reći da je oduševljenje bilo na vrhuncu.
Prošetali smo centrom te posjetili Zagrebačku banku. Ugostila nas je gospođa Višnja koja nam ukratko prezentirala rad blagajnika te same poslovnice. Za dobro slušanje i ponašanje počastili su nas kasicama kako bi potaknuli učenike na štednju i promišljanje o vrijednosti novca .
Izlet smo začinili velikom kuglicom sladoleda te se dotaknuli zanimanja slastičara.