Roditeljski sastanci

Autor: Anto Škraba, 15. 9. 2023.

Poštovani roditelji,

započela je školska godina. Rujan je mjesec u kojem pokušavamo zacrtati ciljeve koje želimo postići tijekom cijele godine. Roditeljski sastanci su prilika da vam naše zamisli predstavimo, te da nam u našim nastojanjima, suradnjom, pomognete.

Ovo je malo drugačija školska godina. Organizacijski je započela jako dobro jer smo ju cijelo ljeto pripremali. No, ova će godina biti puna izazova. Hoće li biti uspješna? Ovisi o svima nama. Ako bude otvorenosti za suradnju kod nas odraslih, a marljivosti kod naše djece, uspjeh je zagarantiran. I ne samo to. Ako budemo otvoreni i suradnički raspoloženi, događat će se puno radosti i zadovoljstva. Potrudimo se svi da svaki dan, svakom od nas: učeniku i roditelju, baki i djedu, učitelju i ravnatelju, bude dan za pamćenje. Dan u kojem ćemo se svi osjećati sretno i zadovoljno.

U školi su ponuđene i neke neobavezne aktivnosti. One su zaista izborne i prepušteno je roditeljima i učenicima na izbor. No, nemojmo olako propustiti mogućnosti da zajedno u drugačijim aktivnostim odrastamo zdravo (sport, planinari), stječemo osnovne praktične životne navike (domaćinstvo, školski vrt), učimo se ljepoti koju prepoznaje oko i uho (likovne skupine, zbor), pomažemo drugima (volonteri), proučavamo svemir i njegove zakonitosti (astronomija) da bismo bolje razumjeli sebe (pishološka i pedagoška podrška) i događanja oko sebe (meteorolozi). I puno drugih nenavedenih aktivnosti koje ciljano školski život obogaćuju i našu školu čine privlačnom i atraktivnom.

Svaka promjena je izazov, mogućnost. Idemo zajedno iskoristiti tu mogućnost. Neka u otvorenosti, suradničkom duhu, prijateljstvu i čovjekoljublju ova godina svakom našem djetetu bude zdrava, sretna, uspješna.

Raspored roditeljskih sastanaka možete vidjeti klikom OVDJE.

Ovaj tjedan: 2079