Posjet Muzeju prehrane

Autor: Vlatka Valentić, 28. 2. 2024.

Učenici, polaznici B1 aktivnosti Domaćinstvo, posjetili su Muzej prehrane u Koprivnici.

26. veljače 2024. godine učenici polaznici B1 aktivnosti Domaćinstvo su zajedno s učiteljicama Mateom Đurinić i Matildom Tripalo posjetili Muzej prehrane u Koprivnici. Posjet je financiran u sklopu projekta Osnovna škola kao cjelodnevna škola - Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja.

U Muzeju se može pratiti povijesni razvoj prehrambene industrije Podravka. Smješten je u zgradama nekadašnje koprivničke gradske klaonice koja je izgrađena još 1892. godine, te sama zgrada predstavlja rijedak primjer stare industrijske arhitekture.

Prvi dio muzejske zbirke je etnografski dio u kojem se mogu vidjeti alati i strojevi koji su korišteni za tradicijsku obradu zemlje i namirnica.

Drugi dio zbirke čine stari strojevi, ambalaža, etikete i reklamni materijali Podravke. Bilo je vrlo interesantno vidjeti originalne predmete koji svjedoče o industrijskoj proizvodnji u ovoj tvornici, kao i o inovativnosti Podravkinih zaposlenika, koji su osmišljavali strojeve za proizvodnju hrane.

Čuli smo i priču o razvoju Podravkinih brendova, a na kraju smo pogledali stare, animirane reklame Podravkinih proizvoda. Sve nas je iznenadilo koliko su reklame bile originalne i dizajnerski izvrsno izvedene.

Kroz Muzej nas je izvrsnom, zabavnom i zanimljivom pričom provela kustosica  gospođa Nada Matijaško, kojoj se još jednom zahvaljujemo na trudu i gostoprimstvu.

Nakon obilaska Muzeja prošetali smo pješačkom zonom Koprivnice. Imali smo sreću da je i vrijeme bilo sunčano, tako da smo mogli uživati u šetnji i razgledanju centra grada.

Razgledanjem procesa proizvodnje hrane i mi smo ogladnjeli, te smo posjet završili ručkom u Mcdonald′s-u.

učiteljica Matilda Tripalo

fotografije