Izvrsni u vjeronauku

Autor: Anto Škraba, 7. 3. 2013.

U organizaciji Katehetskog ureda Požeške biskupije i županijskih ureda za društvene djelatnosti u Požegi održana je 19. veljače Biskupijska vjeronaučna olimpijada ili Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje iz vjeronauka učenika osnovnih i srednjih škola s područja Požeške biskupije. Naravno, i učenici naše škole su sudjelovali.

U organizaciji Katehetskog ureda Požeške biskupije i županijskih ureda za društvene djelatnosti u Požegi održana je 19. veljače2013. godine Biskupijska vjeronaučna olimpijada ili Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje iz vjeronauka učenika osnovnih i srednjih škola s područja Požeške biskupije.

Biskupijsko natjecanje započelo je molitvom, pozdravima te uputama, a potom je uslijedilo samo natjecanje koje se sastojalo od tri dijela: pisani test, tombola i kviz „Tko želi biti Isusov mili-junak?“. Prvi dio natjecanja za osnovne škole održan je u Osnovnoj školi Julija Kempfa, a za srednje škole u Poljoprivredeno-prehrambenoj školi u Požegi. Drugi i treći krug natjecanja održani su zajedno za osnovne i srednje škole u Dvorani svete Terezije Avilske u Požegi.

Od četrdeset i osam ekipa osnovnih škola s područja Požeške biskupije, koje su sudjelovale na županijskom (regionalnom) natjecanju, na Biskupijsko natjecanje plasiralo se njih deset s najboljim rezultatima. Među njima bila je i ekipa naše škole predvođena mentoricom, učiteljicom Danijelom Jurlina. Osvojili su lijepo 5. mjesto.

Na županijskom natjecanju koje je održano ranije, 25. siječnja 2013. godine, u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić u Orahovici, naša je marljiva ekipa bila druga. Budući da je to zaista izvrstan uspjeh - biti drugi između svih osvnovnih škola naše županije, čestitamo im.

A ta marljiva ekipa bila je sastavljena od sljedećih učenika:

Anja Dumenčić, 7.b

Anamarija Bošnjak, 6.a