Domaćinstvo - izvannastavna aktivnost u PŠ Pčelić

Autor: Vlatka Valentić, 16. 12. 2015.

Ono što je našim roditeljima, bakama i djedovima bio normalan dio njihovog školovanja nama je posve drugačije i zanimljivo. U ovoj školskoj godini mi u Područnoj školi Pčelić odlučili smo se za izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo kako bismo našoj djeci pokazali što sve za zajednicu mogu učiniti njihove vrijedne ručice.

Domaćinstvo - duh nekog prošlog vremena

Za početak i našu prvu aktivnost odabrali smo pletenje šarenih končanih narukvica. Uz druženje i smijeh nastale su mnoge neobične rukotvorine ali znanje je bilo tu – misija izvršena.

Jesen je ove godine bila neuobičajeno topla kao da je znala, pa smo  uzeli vrtni alat i uredili svoj školski vrt. Posijali smo zelenu salatu, posadili luk i jagode. Nadamo se da će naš trud uroditi plodom i želja nam je da sa svojim eko proizvodima sudjelujemo na humanitarnom uskrsnom sajmu.

Dani kruha – a kako ćemo ih drugačije obilježiti nego miješenjem i pečenjem kruha i peciva.

Mali pekari i kruholjupci na djelu.

Plastelin je materijal kojeg volimo svi. Onaj kupovni iz trgovine dobro dođe ali kada se on potroši nastupa plastelin kućne izrade. Uz malo brašna, limunske kiseline, ulja, soli  i vode, dodaš boju za kolače i dobiješ plastelin.

Osim svakodnevnog metenja i brisanja prašine naši su učenici naučili i kako pravilno postaviti pribor za jelo.

Došlo je vrijeme školskog božićnog sajma. Odlučili smo izraditi razne ukrase, a od starog kruha pravile su se krušne mrvice.

Eto dragi naši čitatelji, preostaje vam da pogledate slike, a ako imate koju dobru ideju ili dvije, slobodno nam se javite.

Učiteljice Ivana Marenić i Vanja Lukšec