U pohodu Mariji

Autor: Vlatka Valentić, 11. 5. 2016.

Učenici naše škole na Dječjem hodočašću u Voćinu

U pohodu Mariji

Tradicionalno prve subote u svibnju organizira se Dječje hodočašće učenika osnovne škole Požeške biskupije u svetište Gospe od Utočišta u Voćinu. U organizaciji župe i pratnji vjeroučiteljica Jasmine Getoš i Danijele Jurline oko pedeset učenika naše škole sudjelovalo je u hodočašću. Po dolasku  u Voćin hodočasnički smo obišli Gospin lik u crkvi svetišta. Nakon priprave za svetu misu, sudjelovali smo u euharistijskom slavlju koje je predvodio požeški biskup Antun Škvorčević.

Drugi dio hodočašća sastojao se od kviza znanja i sportskih natjecanja. U kvizu znanja sudjelovalo je deset ekipa koje su predstavljale svoje dekanate. Među njima je bila i naša ekipa koju su činili: Tomislava Đurinić 6. b, Klaudio Čimin 6. b, Noa Ristanović 6. c, Pavle Toth 6. c i Tomislav Matovina 7. b. razred. Učenici su pripreme za kviz na temu „Godina milosrđa“ započeli krajem veljače. Naša ekipa se dostojno borila do samog kraja i osvojila 2. mjesto. Požeški biskup im je čestitao i uručio nagrade.

Osim znanja, naši učenici  su pokazali interes za sportska natjecanja. Dječaci i djevojčice osvojili su 2. mjesto u povlačenju užeta. U ekipi djevojčica bile su: Tea Povrženić 5. a, Ivona Dakić 5. c, Zvjezdana Marija Turk 8. a,  Antea Perković 5. c, Ema Harmunt 7. c, Iva Povrženić 7. c, Lorena Anđelković 6. b i Manuela Kasun 5. c razred. Ekipu dječaka činili su: Dino Fajhtner 6. a, Leo Župan 6. a, Darijo Martinović 6. c, Marko Martinović 7. b, Filip Šiljković 8. c, Marko Vidić 5. a, Mateo Kukić 7. b, Josip Bijelić 7. a razred.

Veliki uspjeh zabilježili smo i u skakanju u vreći. Djevojčice su osvojile prva tri mjesta. Prvo mjesto pripalo je Loreni Slipčević 5. c, drugo mjesto Maji Farkaš 8. a, a treće mjesto Lani Šarko 6. c. Od dječaka Antonio Dobrostal 5. a, osvojio je 3. mjesto.

U malom nogometu predstavljali su nas: Ivan Dokić 8.c, Mario Hok 8. c, Saša Jelenčić 8. c, Tomislav Maurović 8. c, Filip Šiljković 8. c, Danijel Kašćel 8. b, Nikola Košić 8. c i Mateo Kukić 7. b. Dječaci ovaj put nisu zabilježili uspjeh.

Bio je to lijepi susret i druženje prožeto veseljem, natjecateljskim duhom i novim poznanstvima. Čestitamo svima koji su ostvarenim uspjehom istaknuli  našu župu između 94 župe u biskupiji.

Danijela Jurlina

foto -galerija